Nie jesteś w stanie przewidzieć, kiedy Twój samochód odmówi posłuszeństwa na trasie. Może zdarzyć się, że ze względu na awarię lub kolizję/wypadek nie pojedzie już dalej. Co wtedy zrobić? W takich sytuacjach przydać się może pomoc drogowa świadczona przez naszą firmę w Lublinie i jego okolicach. Oferujemy auto holowanie m.in. pojazdów osobowych i dostawczych. Cennik realizowanych usług jest zawsze dostosowywany do konkretnego zlecenia. Dowiedz się, w jakich okolicznościach możesz liczyć na nasze fachowe wsparcie!

auto holowanie Lublin

Czym jest usługa holowania?

To czynność, która polega na ciągnięciu za pomocą odpowiedniej linki zepsutego samochodu przez drugi w pełni sprawny. W tym celu wykorzystujemy nasz specjalistyczny pojazd. Usługa ta musi być realizowana według określonych zasad zawartych w Kodeksie drogowym. Holowanie auta możliwe jest wtedy, gdy ma sprawny układ hamulcowy, kierowniczy oraz oświetlenie i zawieszenie w dobrym stanie.

Czynność ta wymaga:

 • doświadczenia,
 • koncentracji,
 • umiejętności,
 • przestrzegania obowiązujących w tym zakresie uregulowań prawnych

oraz powinna odbywać się na drodze, na której natężenie ruchu jest możliwe jak najmniejsze.

Podczas wykonywania holowania ważne jest też utrzymanie płynnej jazdy. Proponowane przez nas rozwiązanie jest bezpieczne i niezwykle wygodne. Dzięki temu możesz uniknąć stresu i dodatkowych napraw samochodu spowodowanych nieprawidłowym transportowaniem.

Ponadto musisz wiedzieć, że ta usługa jest niemożliwa do realizacji w określonych sytuacjach takich jak np.:

 • samochód ma niesprawne hamulce,
 • na autostradzie – poza pojazdami przeznaczonymi do holowania,
 • auto jest wyposażone w naczepę lub przyczepę.

Oprócz tego nie zaleca się też transportowania w ten sposób modeli z:

 • automatyczną skrzynią biegów,
 • hydropneumatycznym zawieszeniem,
 • napędem elektrycznym lub hybrydowym.

Dlatego, zanim Ci pomożemy, będziemy musieli dowiedzieć się, jak wygląda Twoja sytuacja na drodze.

Holowanie na autostradzie i drodze ekspresowej

Naszą pomoc oferujemy również w tego typu miejscach. Auto holowanie na drodze ekspresowej jest możliwe, jeśli wystąpiła awaria. Najpierw masz obowiązek zjechania na awaryjny pas. Następnie powinieneś odpowiednio zabezpieczyć samochód – ustawić trójkąt ostrzegawczy minimum 100 m za samochodem i zachować bezpieczeństwo, czyli wyjść z niego jego prawą stroną, aby uniknąć potrącenia. Następnie możesz zadzwonić do nas po wsparcie.

A jak wygląda auto holowanie na autostradzie? Tę czynność mogą wykonać wyłącznie pojazdy przeznaczone do tego, czyli lawety i to tylko do najbliższego wyjazdu lub miejsca obsługi podróżnych. Zatem jeśli przydarzy Ci się taka sytuacja, Twoją jedyną opcją jest wezwanie pomocy z okolic Lublina.

Ile kosztuje holowanie auta?

Na tę usługę, składa się kilka czynników, a jednym z nich jest długość trasy. Jak rozlicza się auto holowanie? Cena za km to jeden z elementów, jaki ma wpływ na kwotę świadczonej oferty. W zależności od sytuacji, w jakiej się znajdziesz, do kosztów doliczyć można też np.:

 • pomoc w wyciągnięciu samochodu spoza pasa ruchu,
 • przewóz pasażerów,
 • świadczenie usługi nocą lub w weekendy.

Usługa jest więc rozliczana indywidualnie.

Skorzystaj z naszej pomocy w holowaniu!

Gdy w trasie zdarzy się, że samochód odmówi Ci posłuszeństwa, możesz liczyć na nasze wsparcie drogowe! Gwarantujemy, że auto holowanie w Lublinie bądź jego okolicach wykonamy tak, aby nie stanowiło zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Warunkiem nadrzędnym w realizacji tej usługi jest zachowanie szczególnej ostrożności, a my jako specjaliści z doświadczeniem wiemy, jak należy o to zadbać. Jeśli więc będziesz potrzebować pomocy, zadzwoń do nas!

 

Godów, 9624-350 

Tel: 693 273 252